Girls Swimming

WEST ASHLEY 86, BISHOP ENGLAND 83

Medley Relay: WA 2:15.09; 200 Free: Carter BE 2:31.32; 200 IM: Humphreys BE 2:43.53; 50 Free: Bennett WA 29.65; 100 Fly: Roberts WA 1:14.60; 100 Free: Bennett WA 1:06.19; 400 Free: Carter BE 5:15.10; 200 Free Relay: BE 2:09.03; 100 Back: Dizon WA 1:18.65; 100 Breast: Humphreys BE 1:21.34; 400 Free Relay WA 4:30.93

WEST ASHLEY 133, GOOSE CREEK 35

Medley Relay: WA 2:15.09; 200 Free: J. Baynes WA 2:35.75; 200 IM: Roberts WA 2:55.40; 50 Free: Bennett WA 29.65; 100 Fly: Roberts WA 1:14.60; 100 Free: Bennett WA 1:06.19; 400 Free: Rindge WA 5:22.38; 200 Free Relay: WA 2:11.55; 100 Back: Dizon WA 1:18.65; 100 Breast: Rindge WA 1:30.72; 400 Free Relay: WA 4:30.93

WEST ASHLEY 131, BERKELEY 14

Medley Relay: WA 2:15.09; 200 Free: J. Baynes WA 2:35.75; 200 IM: Roberts WA 2:55.40; 50 Free: Bennett WA 29.65; 100 Fly: Roberts WA 1:14.60; 100 Free: Bennett WA 1:06.19; 400 Free: Thornal B 5:10.50; 200 Free Relay: WA 2:11.55; 100 Back: Dizon WA 1:18.65; 100 Breast: Rindge WA 1:30.72; 400 Free Relay WA 4:30.93

BISHOP ENGLAND 127, GOOSE CREEK 39

Medley Relay: BE 2:19.22; 200 Free: Carter BE 2:31.32; 200 IM: Humphreys BE 2:43.53; 50 Free: Martin BE 31.25; 100 Fly: Edlmann BE 1:22.23; 100 Free: Van Metre BE 1:12.87; 400 Free: Carter BE 5:15.10; 200 Free Relay: BE 2:09.03; 100 Back: Edlmann BE 1:20.66; 100 Breast: Humphreys BE 1:21.34; 400 Free Relay: BE 4:59.33

BISHOP ENGLAND 133, BERKELEY 11

Medley Relay: BE 2:19.22; 200 Free; Carter BE 2:31.32; 200 IM: Humphreys BE 2:43.53; 50 Free: Thornal B 30.08; 100 Fly Edlmann BE 1:22.23; 100 Free: Van Metre BE 1:12.87; 400 Free: Thornal B 5:10.50; 200 Free Relay: BE 2:09.03; 100 Back: Edlmann BE 1:20.66; 100 Breast: Humphreys BE 1:21.34; 400 Free Relay BE 4:59.33

GOOSE CREEK 110, BERKELEY 22

Medley Relay: GC 2:46.75; 200 Free: Dorsey GC 2:42.68; 200 IM: Parker GC 4:14.28; 50 Free: Thornal B 30.08; 100 Fly: Rosa GC 1:52.72; 100 Free Lawrimore B 1:22.59; 400 Free: Thornal B 5:10.50; 200 Free Relay: GC 2:53.66; 100 Back: Dorsey GC 1:22.33; 100 Breast: Pettry GC 1:39.19; 400 Free Relay: GC 6:10.54

WANDO 92, JAMES ISLAND 78

200 Medley: (JI) 2:14.95; 200 Free: Sara Stansell (JI) 2:19.27; 200 IM: Laura Brotherton (W) 2:36.67; 50 Free: Taylor Stubbs (JI) 31.00; 100 Fly: Victoria Klein (W) 1:12.31; 100 Free: Sara Stansell (JI) 1:06.14; 400 Free: Caty Hueske (JI) 4:43.22; 200 Free Relay: James Island 2:08.06; 100 Back: Caty Hueske (JI) 1:10.09; 100 Breast: Katie Apple (W) 1:28.67; 400 Free Relay: JI 4:24.67

(Monday)

Summerville 80, Ashley Ridge 78

Boys Swimming

BISHOP ENGLAND 130, WEST ASHLEY 39

Medley Relay: BE 2:04.45; 200 Free: Adams BE 2:07.64; 200 IM: Martin BE 2:35.63; 50 Free: Steiby BE 27.74; 100 Fly: Cavazzoni BE 1:11.50; 100 Free: Steiby BE 1:02.03; 400 Free: Adams BE 4:33.96; 200 Free Relay: BE 1:53.34; 100 Back: Kramer BE 1:11.89; 100 Breast: Dille BE 1:23.13; 400 Free Relay: BE 4:10.35.

WEST ASHLEY 133, GOOSE CREEK 28

Medley Relay: WA 2:15.67; 200 Free: Harmon WA 2:26.81; 200 IM: Coury WA 3:07.06; 50 Free: Smith WA 27.84; 100 Fly: Tanner WA 1:19.93; 100 Free: DiDonato 1:12.93; 400 Free: Harmon WA 5:12.06; 200 Free Relay: WA 2:01.93; 100 Back: Baldwin WA 1:18.34; 100 Breast: Smith WA 1:27.94; 400 Free Relay: WA 4:53.23.

WEST ASHLEY 127, BERKELEY 18

Medley Relay: WA 2:15.67; 200 Free: Harmon WA 2:26.81; 200 IM: Coury WA 3:07.06; 50 Free: Smith WA 27.84; 100 Fly: Tanner WA 1:19.93; 100 Free: Jurosko B 1:05.85; 400 Free: Harmon WA 5:12.06; 200 Free Relay: WA 2:01.93; 100 Back: Baldwin WA 1:18.34; 100 Breast: Jurosko B 1:26.65; 400 Free Relay: WA 4:53.23.

BISHOP ENGLAND 136, GOOSE CREEK 23

Medley Relay: BE 2:04.45; 200 Free: Adams BE 2:07.64; 200 IM: Martin BE 2:35.63; 50 Free: Steiby BE 27.74; 100 Fly: Cavazzoni BE 1:11.50; 100 Free: Steiby BE 1:02.03; 400 Free: Adams BE 4:33.96; 200 Free Relay: BE 1:53.34; 100 Back: Kramer BE 1:11.89; 100 Breast: Dille BE 1:23.13; 400 Free Relay: BE 4:10.35.

BISHOP ENGLAND 133, BERKELEY 11

Medley Relay: BE 2:04.45; 200 Free: Adams BE 2:07.64; 200 IM: Martin BE 2:35.63; 50 Free: Steiby BE 27.74; 100 Fly: Cavazzoni BE 1:11.50; 100 Free: Steiby BE 1:02.03; 400 Free: Adams BE 4:33.96; 200 Free Relay: BE 1:53.34; 100 Back: Kramer BE 1:11.89; 100 Breast: Dille BE 1:23.13; 400 Free Relay: BE 4:10.35.

GOOSE CREEK 68, BERKELEY 24

Medley Relay: GC 2:43.76; 200 Free: Moran GC 3:07.97; 200 IM: Coles GC 3:50.75; 50 Free: Mills B 30.17; 100 Fly: Simmons GC 1:43.62; 100 Free: Jurosko B 1:05.85; 400 Free: Allen GC 7:37.18; 200 Free Relay: GC 2:56.64; 100 Back: Mills B 1:30.63; 100 Breast: Jurosko B 1:26.65; 400 Free Relay: N/A.

WANDO 57, JAMES ISLAND 37

200 Medley: James Island 2:01.01; 200 Free: David Leggett (W) 2:14.83; 200 IM: Skylar Fox (W) 2:29.87; 50 Free: Anthony Tipton (JI) 25.97; 100 Fly: Reynolds Adams (W) 1:07.42; 100 Free: David Leggett (W) 58.89; 400 Free: Skylar Fox (W) 4:33.18; 200 Free Relay: JI 1:50.22; 100 Back: Will MacMurphy (W) 1:13.09; 100 Breast: Jacob DuPree (JI) 1:11.99; 400 Free Relay: Wando 4:11.52.

(Monday)

Summerville 85, Ashley Ridge 73

Girls Tennis

ASHLEY HALL 7, COLLETON PREP 2

Singles: Kirkland (AH) d. Mcdonald 6-3,6-0; Legerton (AH) d. Carter 6-1,6-1; Anastopoulo (AH) d. Copeland 6-0,6-0; Schweers (AH) d. Crosby 7-6, (7-2), 6-3; Griffin (CP) d. Swanson 6-3,6-3; Brown (AH) d. Hoff 6-1,6-3.

Doubles: Kirkland-Legerton (AH) d. McDonald-Copeland 9-8, (7-5); Anastopoulo-Shull (AH) d. Carter-Griffin 6-3; Smith-Jones 6-4. Records: AH 4-1. Next: AH at Hilton Head Prep Tuesday; CP at Porter Gaud Monday.

Volleyball

NORTHWOOD ACADEMY 3, HEATHWOOD 1

Scores: 25-18, 22-25, 25-22, 25-13.

Records: NA 2-0. Next: NA at Porter-Gaud today.