Saturday at Harry Parone Stadium

Spring Valley High School, Columbia

Class AA Boys

1) Hanahan 107.50; 2) Bishop England 60; 3) Mid-Carolina 48; 4) Carolina 43; 5) Broome 42; 6) Silver Bluff 31; 7) Indian Land 27; 8) Woodland 26; 9) Batesburg-Leesville 25; 9) Manning 25; 11) Kingstree 20; 11) Liberty 20; 13) Saluda 18; 14) Timberland 17; 14) Wade Hampton (H) 17; 16) Edisto 16; 17) Strom Thurmond 15; 18) Eau Claire 13; 19) Aynor 11.50; 20) Academic Magnet 10; 21) Pendleton 9; 22) Emerald 8; 23) Cheraw 7; 23) Palmetto 7; 25) Chesnee 6; 25) Central 6; 27) Stall 5; 28) Buford 3; 28) Dillon 3; 30) Barnwell 2; 30) Loris 2; 30) Newberry 2.

100--1, Craig Smalls, Kingstree, 10.74. 2, Shacorey Jeter, Carolina, 10.84. 3, Cordrea Tankersley, Silver Bluff, 10.96. 4, Ricky Adams, Batesburg-Leesville, 11.02. 5, Rondreas Trusdale, Indian Land, 11.12. 6, Daquan Lucas, Timberland, 11.26. 7, Markquell McLeod, Loris, 11.63.

200--1, Craig Smalls, Kingstree, 21.81. 2, Chris Brown, Hanahan, 21.90. 3, Shacorey Jeter, Carolina, 22.25. 4, Cordrea Tankersley, Silver Bluff, 22.26. 5, Clarence Turner, Mid-Carolina, 22.82. 6, Timas Peterson, Carolina, 22.88. 7, Rondreas Trusdale, Indian Land, 22.92. 8, Dewant'e Brown, Stall, 23.15.

400--1, Shacorey Jeter, Carolina, 50.19. 2, DeAngelo Stephenson, Bishop England, 50.24. 3, Divante Kinlaw, Aynor, 50.58. 4, Irim Aiken, Hanahan, 50.61. 5, Marquis Jones, Eau Claire, 50.83. 6, Anthony Stephens, Buford, 50.93. 7, Jalen Douse, Silver Bluff, 52.22. 8, Eli Gist, Broome, 52.39.

800--1, Adam Summer, Mid-Carolina, 1:59.87. 2, Tyler Slonecki, Bishop England, 2:01.76. 3, Jared Sanders, Eau Claire, 2:02.11. 4, Jaleel Brown, Hanahan, 2:02.13. 5, Gabe Thesing, Bishop England, 2:02.76. 6, Travis Butler, Indian Land, 2:04.17. 7, Alex Waters, Academic Magnet, 2:05.71. 8, Adam Thomas, Broome, 2:11.19.

1600--1, Alex Solis, Hanahan, 4:29.36. 2, Jake Goodnough, Liberty, 4:34.66. 3, Nathan Leach, Bishop England, 4:35.34. 4, Banks Marion, Bishop England, 4:36.20. 5, Brett Vangsnes, Broome, 4:38.23. 6, Omar Shariff, Eau Claire, 4:42.72. 7, Gabe Thesing, Bishop England, 4:43.83. 8, Adam Summer, Mid-Carolina, 4:44.94.

3200--1, Alex Solis, Hanahan, 9:51.80. 2, Brett Vangsnes, Broome, 10:08.40. 3, Dakota Stewart, Liberty, 10:18.90. 4, Nathan Leach, Bishop England, 10:26.50. 5, Derrick Amick, Batesburg-Leesville, 10:34.70. 6, Dustin Kennon, Hanahan, 10:36.30. 7, Banks Marion, Bishop England, 10:50.70.

110 Hurdles--1, Rondreas Trusdale, Indian Land, 14.68. 2, Lee Mayes, Timberland, 15.11. 3, KyJuan Crosby, Central, J15.12. 4, Sebastian Short, Hanahan, J15.12. 5, Divante Kinlaw, Aynor, 15.20. 6, Rashad Williams, Palmetto, J15.74. 7, Timas Peterson, Carolina, J15.74.

400--1, Christopher Gaddist, Woodland, 56.02. 2, Sebastian Short, Hanahan, 56.95. 3, Timas Peterson, Carolina, 57.70. 4, Issa Maliki, Silver Bluff, 58.00. 5, Franklin Cheeks, Mid-Carolina, 58.12. 6, Adam Hodge, Broome, 59.52. 7, Patrick Cannon, Batesburg-Leesville, 1:00.78. 8, Justice Brown, Timberland, 1:01.51.

4x100--1, Hanahan 'A' (Sebastian Short 12, Chris Brown 11, Irim Aiken 12, Jaleel Brown 12), 42.18. 2, Carolina 'A' (Javarrio Brookes 12, Tarik Johnson 11, Timas Peterson 11, Shacorey Jeter 11), 42.19. 3, Pendleton 'A' (Clinton Blanding 12, Kennedy Eubanks 12, Dre Martin 11, Jalen Dixon 10), 42.90. 4, Timberland 'A' (Daquan Lucas 11, Deandre Pressley 10, Keith Greene 12, Diquan Richardson 11), 43.08. 5, Broome 'A' (Chris Corry 11, DaQuan Jeffries 11, Bobby Mitchell 12, Eli Gist 10), 43.29. 6, Dillon 'A' (Nathaniel Carmichael 10, Tyreek Hayes 10, Donald Bethea 11, Ahmad Nelson 9), 44.04. 7, Edisto 'A' (Steven Parker 11, Daniel Tobin 11, Jabari Ryant 10, John Riley 12), 44.25.

4x400--1, Silver Bluff 'A' (Jalen Douse 9, Tykeem Dixon 12, Kendall Rogers 12, Cordrea Tankersley 11), 3:22.71. 2, Mid-Carolina 'A' (Cornelius Glasgow 10, Layton Wicker 12, Adam Summer 12, Franklin Cheeks 11), 3:26.73. 3, Batesburg-Leesville 'A' (Ricky Adams 12, Garrett Graham 10, Rickie Smith 9, Patrick Cannon 11), 3:28.23. 4, Hanahan 'A' (Sebastian Short 12, Irim Aiken 12, Jaleel Brown 12, Alex Solis 12), 3:29.24. 5, Bishop England 'A' (Tyler Slonecki 12, Gabe Thesing 11, DeAngelo Stephenson 10, Andrew Bunch 11), 3:29.98. 6, Wade Hampton - H 'A' (Nicholas Williams 11, Leviticus Williamson 12, Daniel Gordon 9, Jalen Youmans 12), 3:32.26.

4x800--1, Bishop England 'A' (Tyler Slonecki 12, Gabe Thesing 11, Michael Pasierbowicz 11, Nathan Leach 11), 8:15.65. 2, Hanahan 'A' (Dustin Kennon 12, Irim Aiken 12, Jaleel Brown 12, Alex Solis 12), 8:19.64. 3, Mid-Carolina 'A' (Franklin Cheeks 11, Layton Wicker 12, Zach Long 12, Adam Summer 12), 8:20.20. 4, Broome 'A' (Adam Thomas 12, Brett Vangsnes 11, Adam Hodge 12, Cody Frye 12), 8:23.32. 5, Woodland 'A' (Andra Saxon 12, Holden Zeigler 12, Jhuadon Chandler 10, Jordan Edward 10), 8:35.78. 6, Indian Land 'A' (Travis Butler 12, James Gregory 10, John Cutrone 12, Colton Helms 11), 8:39.11. 7, Wade Hampton - H 'A' (Leviticus Williamson 12, Dominique Lingard 12, Malik Dobson 12, Arthur Hayes 7), 8:41.51. 8, Cheraw 'A' (Dennis Hughes 12, Sean White 12, Khalil Alson-Butler 11, D J Quick 11), 9:00.94.

High Jump--1, Brice Johnson, Edisto, 6-06. 2, Jimel Feaster, Broome, 6-04. 3, Layke Brown, Liberty, J6-04. 4, Mario Gates, Hanahan, 6-00. 5, Nicholas Williams, Wade Hampton - H, J6-00. 6, Phillip Henry, Manning, 5-10.

Pole Vault--1, Blake Richardson, Mid-Carolina, 12-00. 2, Austin Bell, Saluda, 11-06. 3, Nick Blakenship, Chesnee, J11-06. 4, Rejahn Campbell, Cheraw, 11-00. 5, Dana Snyder, Hanahan, 10-06. 6, Parkwood Griffith, Bishop England, 10-00. 7, Layton Nobles, Aynor, 9-06. 7, Dustin Light, Hanahan, 9-06.

Long Jump--1, Chris Brown, Hanahan, 23-09, w:-0.5. 2, Phillip Henry, Manning, 22-09, w:-1.7. 3, Ricky Adams, Batesburg-Leesville, 22-04.25, w:-0.7. 4, Eli Gist, Broome, 22-04, w:-1.2. 5, Dewant'e Brown, Stall, 22-03.50, w:-1.5. 6, Lorenzo Bouie, Pendleton, 22-02, w:-1.9. 7, Daniel Pendergrass, Manning, 22-01, w:+0.0. 8, Justin Chapman, Cheraw, 21-02, w:+0.0.

Triple Jump--1, Chris Brown, Hanahan, 51-02.50R, w:NWI. 2, Stuart Walters, Academic Magnet, 45-08.50, w:NWI. 3, Phillip Henry, Manning, 45-06.50, w:NWI. 4, Jarrell Robinson, Indian Land, 44-10, w:NWI. 5, Brice Johnson, Edisto, 43-08.50, w:NWI. 6, Shawn Means, Broome, 43-00, w:NWI. 7, Ricky Adams, Batesburg-Leesville, 42-05.50, w:NWI.

Shot Put--1, Mike Holloway, Saluda, 54-04.25. 2, Carl Stevens, Wade Hampton - H, 51-11.50. 3, Anthony Britt, Woodland, 49-07. 4, Phillip Dukes, Manning, 48-06.75. 5, Tony Stepney, Strom Thurmond, 47-11.50. 6, Jimmy Holmes, Silver Bluff, 44-10. 7, Eric Gallman, Newberry, 44-06.75. 8, Montel Webb, Strom Thurmond, 40-00.

Discus Throw--1, Tony Stepney, Strom Thurmond, 162-06. 2, Rodriguez Nathan, Emerald, 151-06. 3, Anthony Britt, Woodland, 145-05. 4, Jamarcus Lindler, Mid-Carolina, 142-04. 5, Tyler Alewine, Palmetto, 139-03. 6, Griffie Loy, Bishop England, 131-05. 7, Sammie Murray, Barnwell, 130-09. 8, Phillip Dukes, Manning, 118-08.

Class AA Girls

1) Hanahan 60; 2) Eau Claire 51; 3) Dillon 49; 4) Bishop England 44; 4) Pendleton 44; 6) Manning 40; 7) Liberty 37; 8) Wade Hampton (H) 32; 9) Carolina 30; 10) Emerald 28; 11) Andrews 22; 12) Waccamaw 21; 12) Gilbert 21; 14) Batesburg-Leesville 20; 14) Academic Magnet 20; 16) Woodruff 18; 17) Palmetto 13; 17) Woodland 13; 17) Barnwell 13; 20) Central 12; 21) Mid-Carolina 10; 22) Broome 8; 22) Edisto 8; 24) Pelion 6; 24) Saluda 6; 24) Cheraw 6; 27) Lee Central 4; 28) Chesnee 3; 29) Andrew Jackson 2; 29) Crescent 2; 29) Newberry 2; 29) Marion 2; 33) Timberland 1; 33) Silver Bluff 1.

100--1, Keziah Brown, Carolina, 12.41. 2, Shaketa Belton, Eau Claire, 12.63. 3, Kedisha Davis, Dillon, 12.68. 4, Tanisha Bethel, Hanahan, 12.71. 5, Courtney Greene, Manning, 12.80. 6, Jayla Twitty, Chesnee, 12.82. 7, Kamesa Price, Central, 12.84. 8, Tamara Robinson, Timberland, 13.18.

200--1, Keziah Brown, Carolina, 25.70. 2, Shaketa Belton, Eau Claire, 25.95. 3, Courtney Greene, Manning, 26.74. 4, Kedisha Davis, Dillon, 27.14. 5, Bria Stephens, Woodruff, 27.35. 6, Ashley Cooper, Andrews, 27.58. 7, Amara Sturkey, Marion, 28.43.

400--1, Javias Williams, Central, 58.39. 2, Pamela Robinson, Dillon, 59.35. 3, Shameka McCaskill, Eau Claire, 59.38. 4, Raven Burgess, Eau Claire, 1:01.44. 5, Breana Lightfoot, Woodruff, 1:02.23. 6, Kadejah Sellers, Dillon, 1:02.65. 7, Yolonda Smith, Woodland, 1:03.53. 8, Taylor Carter, Silver Bluff, 1:06.65.

800--1, Jessica Whitmire, Pendleton, 2:23.47R. 2, Teresa Morris, Batesburg-Leesville, 2:24.93R. 3, Yolonda Smith, Woodland, 2:26.57R. 4, Kristina Chandler, Waccamaw, 2:32.32. 5, Kadija Mitchell, Hanahan, 2:34.38. 6, Emily Harper, Pendleton, 2:36.35. 7, McKenzie Arnold, Waccamaw, 2:37.39. 8, Sara Scott, Cheraw, 2:37.45.

1600--1, Jessica Whitmire, Pendleton, 5:25.11. 2, Michele Boykin, Bishop England, 5:30.25. 3, Grace Barnett, Waccamaw, 5:33.97. 4, Hanan Balawi, Liberty, 5:35.62. 5, Grace Murray, Hanahan, 5:36.57. 6, Brywn McMahan, Pendleton, 5:41.35. 7, Marlee Rhodes, Palmetto, 5:46.07. 8, Elizabeth Dibona, Bishop England, 5:51.53.

3200--1, Michele Boykin, Bishop England, 12:05.65. 2, Jessica Whitmire, Pendleton, 12:07.57. 3, Hanan Balawi, Liberty, 12:08.74. 4, Alyssa Shearer, Emerald, 12:13.68. 5, Grace Murray, Hanahan, 12:16.94. 6, Elizabeth Dibona, Bishop England, 12:32.11. 7, Grace Barnett, Waccamaw, 12:58.94. 8, Nicole Biles, Gilbert, 13:04.41.

100 hurdles--1, Houston Rhodes, Academic Magnet, 15.41. 2, Amber King, Liberty, 15.46. 3, Courtney Settles, Emerald, 15.60. 4, LaShawnda Warren, Wade Hampton - H, 16.64. 5, Yvette Jenkins, Eau Claire, 17.04. 6, Tyshaundrea O'Banner, Wade Hampton - H, 17.06. 7, Tiffany Kearse, Edisto, 17.57. 8, Ashley Ligons, Gilbert, 17.69.

400--1, Yvette Jenkins, Eau Claire, 1:08.54. 2, Tyshaundrea O'Banner, Wade Hampton - H, 1:10.28. 3, Michelle Lussier, Bishop England, 1:10.75. 4, Courtney Settles, Emerald, 1:12.97. 5, Tori Keown, Woodruff, 1:13.32. 6, Ashlyn Roberts, Academic Magnet, 1:13.51. 7, Whittney Chapman, Cheraw, 1:14.81.

4x100--1, Carolina 'A' (Keziah Brown 12, Tierra McKinney 10, Donj'a Williams 10, Mayia Speaks 9), 49.19. 2, Dillon 'A' (Kadejah Sellers 8, Jessica Manning 10, Kedisha Davis 11, Deajan Tyson 10), 49.21. 3, Woodruff 'A' (Breana Lightfoot 7, Corisha Drummond 10, Chyna Gilliam 9, Bria Stephens 12), 50.07. 4, Andrews 'A' (Tionne' White 9, Tanaze' Clark 9, Ashley Cooper 12, Yatta Gayflor 11), 50.70. 5, Wade Hampton - H 'A' (Seanna Soloman 8, Tyshaundrea O'Banner 9, Chelsea Martiniez 7, Erin Brown 12), 51.79. 6, Mid-Carolina 'A' (Jalesa Ruff 9, Jasmine Fowler 12, Bertice Jones 9, Sierra Davenport 10), 52.11.

4x400--1, Eau Claire 'A' (Yvette Jenkins 12, Shameka McCaskill 12, Shaketa Belton 12, Raven Burgess 12), 4:02.77. 2, Hanahan 'A' (Tanisha Bethel 12, Kadija Mitchell 11, Kianna Bethel 10, Marbella Romero 10), 4:06.32. 3, Dillon 'A' (Linzy Boatwright 9, Jessica Manning 10, Pamela Robinson 11, Kadejah Sellers 8), 4:08.55. 4, Batesburg-Leesville 'A' (Kaliyah Andrews 10, Shareka Peterson 12, Kierra Williams 9, Sakie Jay ), 4:13.88. 5, Andrews 'A' (Tionne' White 9, Tanaze' Clark 9, Ashley Cooper 12, Christina Wragg 8), 4:16.22. 6, Cheraw 'A' (Alexis Ford 9, Ashley Scales 8, Danesha McCray 10, Alexis Pitts 10), 4:22.63. 7, Newberry 'A' (Shidedria Maybin 10, Lonette McMorris 11, Nala Moon 10, Lytifah Fant 8), 4:24.58. 8, Woodland 'A' (Sharita Johnson 12, Yolonda Smith 9, Michelle Ling 8, Victoria Wamer 8), 4:35.63.

4x800--1, Pendleton 'A' (Jessica Whitmire 12, Emily Harper 11, Brywn McMahan 10, Michaela Loar 8), 9:59.05. 2, Bishop England 'A' (Michelle Lussier 10, Haleigh Clutters 8, Michele Boykin 9, Madison McGuirk 12), 10:10.40. 3, Waccamaw 'A' (Grace Barnett 10, Amelia Jones 7, Rachel Thorton 8, McKenzie Arnold 9), 10:15.46. 4, Palmetto 'A' (Marlee Rhodes 12, Sierra Vargas 12, Nikki Hill 11, Mikaela Mauldin 11), 10:19.32. 5, Woodland 'A' (Victoria Wamer 8, Yolonda Smith 9, Michelle Ling 8, Sharita Johnson 12), 10:25.30. 6, Emerald 'A' (Courtney Shearer 8, Juliet Joseph 9, Alyssa Shearer 12, Jessica Glasl 11), 10:39.46. 7, Hanahan 'A' (Kadija Mitchell 11, Katelyn Watson 8, Kamara Scott , Ani Patenaude 9), 10:49.45. 8, Batesburg-Leesville 'A' (Alkeiver Cannon 10, Kaliyah Andrews 10, Kierra Williams 9, Sarah Edmonds 12), 11:29.62.

High Jump--1, Brienna Nelson, Manning, 5-00. 2, Kianna Bethel, Hanahan, 4-10. 3, Raven Hamilton, Saluda, J4-10. 4, Rachael Austin, Hanahan, J4-10. 5, Mahogany Green, Wade Hampton - H, 4-08.

Pole Vault--1, Rachael Austin, Hanahan, 9-06. 2, Lexie Whitley, Emerald, J9-06. 3, Megan Goodson, Batesburg-Leesville, J9-06. 4, Margaret FitzGerald, Bishop England, 9-00. 5, Kayla Garbart, Mid-Carolina, 8-06. 5, Crystal Cain, Pelion, 8-06. 5, Emily DiBona, Bishop England, 8-06. 8, Brandi Pressley, Emerald, 8-00.

Long Jump--1, Whitney Taylor, Hanahan, 18-00.50, w:-1.3. 2, Amber King, Liberty, 17-11, w:-1.0. 3, Brienna Nelson, Manning, 17-05.50, w:-0.1. 4, Victoria Rivera, Gilbert, 17-04, w:-1.0. 5, Courtney Greene, Manning, 16-05, w:-2.3. 6, Jalesa Ruff, Mid-Carolina, J16-05, w:-2.4. 7, Houston Rhodes, Academic Magnet, 16-01, w:-1.3.

Triple Jump--1, Amber King, Liberty, 38-00, w:NWI. 2, Brienna Nelson, Manning, 36-04.50, w:NWI. 3, Victoria Rivera, Gilbert, 36-01, w:NWI. 4, Houston Rhodes, Academic Magnet, 33-10, w:NWI. 5, Geneivee Hammett, Lee Central, 33-06, w:NWI. 6, Jamaisha Williams, Wade Hampton - H, 33-04, w:NWI. 7, Sapphire Frierson, Manning, 32-01, w:NWI.

Shot Put--1, Zipporah Lighty, Dillon, 34-09.25. 2, Victoria Rivera, Gilbert, 34-06. 3, Courtney Thomas, Edisto, 34-04.75. 4, Tonilee Priester, Barnwell, 32-07.50. 5, Dentrice Wilkins, Broome, 31-04.25. 6, Alyson Danley, Pelion, 30-10.25. 7, Briana Wright, Andrew Jackson, 30-09.75.

Discus Throw-- 1, Phylicia Grant, Andrews, 102-06. 2, Tonilee Priester, Barnwell, 101-02. 3, Savannah Nichols, Palmetto, 98-07. 4, Tierra Washington, Wade Hampton - H, 91-10. 5, Dentrice Wilkins, Broome, 91-03. 6, Zipporah Lighty, Dillon, 90-06. 7, Kensley Smith, Crescent, 87-05. 8, Emily Armstrong, Mid-Carolina, 85-02.

Class A Boys

1) Landrum 65.50; 2) Lamar 55; 3) North Central 52.50; 4) Ninety-Six 43; 5) Johnsonville 40; 6) Whale Branch 34.50; 7) McCormick 32; 7) Allendale-Fairfax 32; 9) Christ Church 30; 10) Carvers Bay 29; 11) Hemingway 26 ; 12) St. John's 25; 13) Ridgeland 23; 14) Hardeeville 22; 15) Great Falls 18; 15) Abbeville 18; 17) Cross 17.50; 18) Calhoun Falls 14; 19) Latta 13; 20) Bamberg-Ehrhardt 10; 20) Dixie 10; 22) Greenville Tech 9; 22) Chesterfield 9; 24) Timmonsville 8; 25) Burke 6; 25) Scott's Branch 6; 27) Southside Christian 4; 28) Green Sea-Floyds 2.

100--1, Zorel Heyward-Fludd, St John's, 10.94. 2, Jabril Soloman, Hemingway, 10.96. 3, Shaun Thomas, North Central, 11.13. 4, Nykia McDonald, Bamberg-Ehrhardt, 11.14. 5, Kelvin Cunningham, Great Falls, 11.21. 6, Josh Coates, Abbeville, 11.28. 7, Jefftey Belcher, Dixie, 11.43. 8, Montrevel Dunbar, Allendale-Fairfax, 11.50.

200--1, Zorel Heyward-Fludd, St John's, 21.99. 2, Jabril Soloman, Hemingway, 22.09. 3, Jerel Adams, Scott's Branch, 22.68. 4, Nykia McDonald, Bamberg-Ehrhardt, 22.80. 5, Kelvin Cunningham, Great Falls, 22.96. 6, Toronce Bryant, McCormick, 23.07. 7, Jordan Ford, Calhoun Falls, 23.13. 8, Clarence Williams, North Central, 23.54.

400--1, Tevin Richard, Carvers Bay, 50.18. 2, Terence Bryant, McCormick, 50.28. 3, Rashawn Lowery, Burke, 51.23. 4, Toronce Bryant, McCormick, 51.28. 5, Chris Downey, Landrum, 52.51. 6, Tushai Edwards, Johnsonville, 53.42.

800--1, Terrico Holland, Calhoun Falls, 1:59.39. 2, Brandon McKellar, Ninety-Six, 2:00.39. 3, James Quattlebaum, Christ Church, 2:05.54. 4, Levi Wedde, Landrum, 2:07.94. 5, Devonte Lykes, Whale Branch, 2:10.58. 6, You'shi Kirkland, Allendale-Fairfax, 2:11.42. 7, Lawson Lloyd, Latta, 2:11.76. 8, RaShawn Howell, Cross, 2:15.08.

1600--1, James Quattlebaum, Christ Church, 4:27.60. 2, Lawson Lloyd, Latta, 4:40.96. 3, Kenneth Human, Landrum, 4:44.99. 4, Ben Sessions, Greenville Tech, 4:46.54. 5, Devonta' Glover, Whale Branch, 4:56.28. 6, Levi Wedde, Landrum, 4:58.33. 7, William Buffkin, Green Sea-Floyds, 5:05.28. 8, You'shi Kirkland, Allendale-Fairfax, 5:13.37.

3200--1, James Quattlebaum, Christ Church, 10:19.62. 2, Kenneth Human, Landrum, 10:28.80. 3, Robbie McKellar, Ninety-Six, 10:39.84. 4, Tucker Hilley, Dixie, 10:54.08. 5, Devonta' Glover, Whale Branch, 11:27.23. 6, Jeremiah Hayes, Latta, 11:40.70. 7, Dylan Grey, Johnsonville, 12:37.09.

110 Hurdles--1, Bobby Elmore, Allendale-Fairfax, 15.19. 2, Aaron Grant, Hardeeville, 15.32. 3, Tavarus Porter, North Central, 15.60. 4, Isreal Washington, Lamar, 16.18. 5, Christian Johnson, Landrum, 16.23. 6, Brenard Walden, North Central, 18.22. 7, Ealey Seegars, North Central, 20.51.

400--1, Jabri Johnson, Lamar, 57.19. 2, Aaron Grant, Hardeeville, 57.67. 3, Deandre Hurley, Abbeville, 59.03. 4, Reggie Thomas, Abbeville, 59.05. 5, Edward Anderson, Carvers Bay, 59.99. 6, Bobby Elmore, Allendale-Fairfax, 1:00.47. 7, Christian Johnson, Landrum, 1:01.66. 8, Ealey Seegars, North Central, 1:02.81.

4x100--1, Hemingway 'A' (Michael Pushia 11, Javonte Selph 11, Shawndell Gibson 11, Jabril Soloman 11), 43.07. 2, McCormick 'A' (Deriyus Harper 11, Toronce Bryant 11, Terence Bryant 11, Traceton Robinson 11), 43.34. 3, Johnsonville 'A' (Jervone Mack 9, Travis Green 12, Brison Allison 10, Tushai Edwards 9), 43.55. 4, North Central 'A' (Shaun Thomas 11, Tavarus Porter 11, Clarence Williams 10, Brenard Walden 9), 43.63. 5, Landrum 'A' (Brandon Cannon 11, Tyler Logan 12, Austin Brown 11, Cole McDowell 11), 43.91. 6, Hardeeville 'A' (Jamal Grant 11, Aaron Grant 12, Dominique Riley 11, Charlie Morrison-Ford 11), 43.97. 7, Chesterfield 'A' (Tevaris Merriman 12, Joshua Rivers 9, Dennis Cassidy 12, Arjorell Mallory 11), 44.58.

4x400--1, Carvers Bay 'A' (Rayshod Pittman 11, Edward Anderson 12, Joseph Brown 10, Tevin Richard 12), 3:30.41. 2, Allendale-Fairfax 'A' (Bobby Elmore 12, Camron Edwards 11, Willie Capers 11, Montrevel Dunbar 11), 3:32.29. 3, Johnsonville 'A' (Jervone Mack 9, Travis Green 12, Tushai Edwards 9, Brison Allison 10), 3:33.80. 4, Lamar 'A' (Chris Peoples 12, Jarrod Dargan 12, Jabri Johnson 12, Jalen Martin 12), 3:34.47. 5, North Central 'A' (Shaun Thomas 11, Thomas Flowers 11, Clarence Williams 10, Brenard Walden 9), 3:34.67. 6, Ninety-Six 'A' (Ben Crittendon 9, Brandon McKellar 12, Brandon Cheatham 10, Dante Pride 11), 3:37.46. 7, McCormick 'A' (Terence Bryant 11, Jesse Wideman 11, Toronce Bryant 11, Rickey Moore 11), 3:44.02. 8, Abbeville 'A' (Reggie Thomas 11, Josh Coates 11, Kennan Gilchrist 10, Deandre Hurley 9), 3:48.48.

4x800--1, Landrum 'A' (Kenneth Human 12, Levi Wedde 12, Danny Bruce 11, Chris Downey 12), 8:29.96. 2, Ninety-Six 'A' (Ben Crittendon 9, Robbie McKellar 10, Brandon McKellar 12, Dylan Scott 9), 8:33.61. 3, Allendale-Fairfax 'A' (Tyrus Barker 11, Camron Edwards 11, Willie Capers 11, You'shi Kirkland 9), 8:45.07. 4, Carvers Bay 'A' (Edward Anderson 12, Jeffrey Grier 11, Sebastian Dakin 11, Joseph Brown 10), 8:47.40. 5, Greenville Tech 'A' (Jalen Smith 11, Garth DeShong 12, Lee Greene 12, Ben Sessions 10), 8:52.91. 6, Dixie 'A' (Calaway Willamson 9, John Peyton Bush 11, Turner Horton 9, Tucker Hilley 12), 8:55.43. 7, Johnsonville 'A' (Chris Hicks 11, Tately Anderson 10, Antonio Mention 12, Riley McKee 10), 9:03.73. 8, Lamar 'A' (Deshawn Hoskins 12, Emmanuel Primes 10, Michael Covington 11, Damian Flemming 11), 9:08.42.

High Jump--1, Jalen Frazier, Cross, 6-06. 2, Delante' Price, Lamar, 6-02. 3, Thomas Flowers, North Central, J6-02. 3, Devonta' Alston, Whale Branch, J6-02. 5, Jesse Wideman, McCormick, 5-08. 6, Bijaan Cole, Cross, J5-08. 6, Cole McDowell, Landrum, J5-08.

Pole Vault--1, Justin Holiday, Ninety-Six, 13-08. 2, Josh Gagliano, Johnsonville, 12-06. 3, Peyton McCarter, Landrum, J12-06. 4, Gage Ard, Johnsonville, 11-06. 5, Akeem Barr, Lamar, 10-00. 6, Henry Dixon, Lamar, 9-06. 7, Dylan Coates, Ninety-Six, J9-06. 8, Brian Mormando, Landrum, J9-06.

Long Jump--1, Delante' Price, Lamar, 22-02.50, w:NWI. 2, Devonta' Alston, Whale Branch, 21-09.50, w:NWI. 3, Dennis Cassidy, Chesterfield, 21-09.25, w:NWI. 4, Tavarus Porter, North Central, 21-05.50, w:NWI. 5, Jalen Frazier, Cross, 20-09, w:NWI. 6, Kennan Gilchrist, Abbeville, 20-05, w:NWI. 7, Verne Davis, Timmonsville, 20-01, w:NWI. 8, Xavier White, Lewisville, 19-09, w:NWI.

Triple Jump--1, Cole McDowell, Landrum, 44-03.50, w:NWI. 2, Emanuel Moiorer, North Central, 43-09, w:NWI. 3, Verne Davis, Timmonsville, 43-08, w:NWI. 4, Jabri Johnson, Lamar, J43-08, w:NWI. 5, Delante' Price, Lamar, 43-04, w:NWI. 6, Saydrian Williams, Ridgeland, 41-09, w:NWI. 7, Jordan Ford, Calhoun Falls, 41-08, w:NWI.

Shot Put--1, Alstevis Squirewell, Great Falls, 53-08.50. 2, Wesley Scott, Ridgeland, 48-06. 3, Tevin Alexander, North Central, 47-10. 4, Joshua Roper, St John's, 47-09.25. 5, Travono McKee, Whale Branch, 45-08.50. 6, Blake Bensch, Southside Christian, 45-00.75. 7, Alvin Brown, Ridgeland, 44-06. 8, Rodney Evans, Chesterfield, 44-00.75.

Discus Throw-- 1, Alvin Brown, Ridgeland, 144-10. 2, Eric Hampton, Johnsonville, 137-06. 3, Jake Roberts, Ninety-Six, 133-03. 4, Howard Allen, Whale Branch, 132-11. 5, Tristen Rulli, Christ Church, 131-10. 6, Jarell Knighton, Hardeeville, 128-00. 7, Justin Harper, McCormick, 123-06. 8, Blake Bensch, Southside Christian, 116-09.

Class A Girls

1) Johnsonville 111.50; 2) Christ Church 65; 3) Allendale-Fairfax 48 ; 4) Greer Middle College 42; 5) SCSDB 41; 6) Southside Christian 36 ; 7) Landrum 28.50; 8) Lamar 27; 9) Dixie 24; 10) North 19; 11) Ninety Six 18; 12) Wagener-Salley 17; 13) Blacksburg 16; 13) Latta 16 15) Lewisville 15; 15) Hannah-Pamplico 15; 17) North Central 14; 18) Hardeeville 13; 19) Cross 12; 20) Chesterfield 11; 21) Green Sea-Floyds 10; 21) Burke 10; 23) Blackville-Hilda 9; 24) Abbeville 8 ; 24) Ridgeland 8; 26) Hunter-Kinard-Tyler 6; 27) Carvers Bay 5; 27) McCormick 5 ; 29) Williston-Elko 3; 29) Hemingway 3 ; 31) Bamberg-Ehrhardt 2; 32) Estill 1.

100--1, Quintella Dollard, Johnsonville, 12.44. 2, Mariah Jackson, S C S D B, 12.82. 3, Tichina Johnson, Cross, 12.86. 4, Victoria Barthelmess, Christ Church, 12.89. 5, Shawnae Hickman, Chesterfield, 13.03. 6, Anissa Taylor, Allendale-Fairfax, 13.04. 7, Shamon Harley, Blackville-Hilda, 13.20. 8, Destiny Johnson, Estill, 13.50.

200--1, Quintella Dollard, Johnsonville, 26.11. 2, Mariah Jackson, S C S D B, 26.73. 3, Shamon Harley, Blackville-Hilda, 26.79. 4, Kalisha Coleman, North, 26.86. 5, Anissa Taylor, Allendale-Fairfax, 26.89. 6, Tichina Johnson, Cross, 27.20. 7, Crystal Williams, Johnsonville, 27.78.

400--1, Victoria Barthelmess, Christ Church, 57.99. 2, Sarah Cash, Landrum, 1:01.54. 3, Crystal Williams, Johnsonville, 1:02.54. 4, Quanisha Wright, North Central, 1:02.84. 5, Adashia Beasley, Ridgeland, 1:03.75. 6, Makayla Gibbs, Allendale-Fairfax, 1:04.80. 7, Amber Linnen, Carvers Bay, 1:07.31.

800--1, Hayden Latham, Christ Church, 2:25.38. 2, Caroline Jennings, Christ Church, 2:27.27. 3, Joanah Gillespie, Dixie, 2:31.11. 4, Jasmin Farris, Green Sea-Floyds, 2:38.95. 5, Quessence Gillison, North, 2:40.28. 6, Aquavia Malcolm, Johnsonville, 2:45.27. 7, Sha'Neal Fox, Lamar, 2:49.66. 8, Iesha Aiken, Allendale-Fairfax, 2:57.37.

1600--1, Caroline Jennings, Christ Church, 5:21.78. 2, Amelia Martin, Blacksburg, 5:34.09. 3, France Wavro, Southside Christian, 5:40.94. 4, Quessence Gillison, North, 5:42.59. 5, Cayley Gunter, Johnsonville, 6:24.84. 6, Ashley Libson, Lamar, 6:31.06. 7, Brittany Hughes, Bamberg-Ehrhardt, 6:38.70. 8, Naomi Allen, Allendale-Fairfax, 7:13.62.

3200--1, Caroline Jennings, Christ Church, 12:02.53. 2, Amelia Martin, Blacksburg, 12:04.63. 3, France Wavro, Southside Christian, 12:04.87. 4, Quessence Gillison, North, 12:24.88. 5, Ashley Libson, Lamar, 14:32.23. 6, Cayley Gunter, Johnsonville, 14:48.01. 7, Naomi Allen, Allendale-Fairfax, 15:13.55. 8, Arismel Perez, Green Sea-Floyds, 15:16.59.

100 hurdles--1, Kari Bradford, Greer Middle College, 15.11. 2, Quintella Dollard, Johnsonville, 15.14. 3, Michelle Brailey, Hunter-Kinard-Tyler, 16.31. 4, Shawnquita Samuel, Lamar, 17.64. 5, Charlsie Harris, Christ Church, 18.15. 6, Ayanna Hudson, Hemingway, 18.28. 7, Jennifer Jones, Abbeville, 18.54. 8, Amber Berry, Latta, 18.74.

400--1, Quintella Dollard, Johnsonville, 1:06.17. 2, Kari Bradford, Greer Middle College, 1:07.47. 3, Amber Berry, Latta, 1:08.72. 4, Madison Jones, Greer Middle College, 1:11.29. 5, Aliyah White, North Central, 1:11.42. 6, Shaquivia Springer, Allendale-Fairfax, 1:13.63. 7, Destiny McCarter, S C S D B, 1:16.70. 8, Tyquashya Martin, Lamar, 1:19.80.

4x100 relay--1, SCSDB 'A' (Destiny McCarter 9, Meka Minton 9, Jasmine Elleby 12, Mariah Jackson 12), 50.66. 2, Hardeeville 'A' (Tydasha Rivers 10, Ravon Grant 9, Aaliyah Hill 10, Raven Grant 11), 50.95. 3, Abbeville 'A' (Torchia Hall 12, Amber Agnew 11, Cierra Swindler 9, Ruth Brown 9), 51.44. 4, Johnsonville 'A' (Crystal Singletary 8, Crystal Williams 8, Makayla Davis 9, Keyarah Turner 11), 51.70. 5, Hannah-Pamplico 'A' (Talicia Murphy 9, Emily Pyett 9, Janie Rose Pyett 11, Shairanda Graham 12), 51.77. 6, Allendale-Fairfax 'A' (Anissa Taylor 11, Iesha Aiken 12, Alexandria Gibbs 11, Makayla Gibbs 11), 51.88. 7, North Central 'A' (Torie Joe 10, Gloria Tate 9, Simone Bracey 12, Aliyah White 10), 52.18. 8, Southside Christian 'A' (Anna Kuiper 8, Laura Thomson 11, Brooke Forrest 10, Bryn Wolverton 10), 52.48.

4x400--1, Johnsonville 'A' (Deatria Crayton 9, Aquavia Malcolm 11, Keyarah Turner 11, Crystal Williams 8), 4:21.06. 2, Allendale-Fairfax 'A' (Anissa Taylor 11, Iesha Aiken 12, Alexandria Gibbs 11, Makayla Gibbs 11), 4:23.14. 3, Ninety-Six 'A' (Ty'Asia Williams 7, Latefa Logan 12, Amber Anderson 10, Carless Terry 7), 4:25.83. 4, Southside Christian 'A' (Taylor Silvey 11, Anna Kuiper 8, Wesley Wavro 8, Brooke Forrest 10), 4:26.38. 5, Greer Middle College 'A' (Madison Jones 10, Nicole Hartin 10, Madison Massengale 9, Kari Bradford 9), 4:27.42. 6, Cross 'A' (Tichina Johnson 8, Shanyra Lisbon 9, Allysha Wigfall 8, Marchaeya Gilliard 9), 4:28.42. 7, Lamar 'A' (Jessica Thomas 8, Shawnquita Samuel 12, Sha'Neal Fox 11, Tashianna Gainey 8), 4:32.77.

4x800--1, Southside Christian 'A' (France Wavro 8, Wesley Wavro 8, Elizabeth Voight 7, Caitlyn Raber 7), 10:26.85. 2, Christ Church 'A' (Alex Hamberis 11, Nina Conits 11, Gia Wixler 9, Caroline Jennings 10), 10:29.12. 3, Landrum 'A' (Samantha Waters 10, Elizabeth Walter 9, Paige Herbst 9, Sarah Cash 9), 10:42.30. 4, Greer Middle College 'A' (Nicole Hartin 10, Madison Jones 10, Madison Massengale 9, Jessica Rhame 11), 11:04.71. 5, Ridgeland 'A' (Adashia Beasley 12, Goldy Cohen 10, Amani Ferguson 10, Loretta Young ), 11:06.62. 6, Latta 'A' (Brandy McNair 10, Shkira Fleming 11, Diandra Tucker 12, Alexia McLeod 7), 11:14.84. 7, Johnsonville 'A' (Deatria Crayton 9, Cayley Gunter 8, Makayla Davis 9, Aquavia Malcolm 11), 11:21.32. 8, Lamar 'A' (Sha'Neal Fox 11, Ya'Shai Pauley 9, Ashley Libson 7, Jessica Thomas 8), 11:28.77.

High Jump--1, Kari Bradford, Greer Middle College, 5-04. 2, Shaquivia Springer, Allendale-Fairfax, 5-00. 3, Brittany Walls, Lewisville, 4-10. 4, Aaliyah Hill, Hardeeville, J4-10. 5, Andrea Deberry, Green Sea-Floyds, 4-08. 6, Destiny McCarter, S C S D B, J4-08. 7, Alexandria Gibbs, Allendale-Fairfax, J4-08. 8, Sylvia Settles, Wagener-Salley, J4-08.

Pole Vault--1, Christina Pajoro, Johnsonville, 9-00. 2, Shelby Morris, Landrum, J9-00. 3, Kelsey Crawford, Ninety-Six, 8-00. 4, Ciera Belue, Landrum, 7-06. 4, Deatria Crayton, Johnsonville, 7-06. 6, Phylicia Dargan, Lamar, 7-00. 7, Paige Herbst, Landrum, 6-06.

Long Jump--1, Mariah Jackson, SCSDB, 17-03.25, w:NWI. 2, Sylvia Settles, Wagener-Salley, 17-01, w:NWI. 3, Quasheika Page, Latta, 16-06, w:NWI. 4, Shaneka Dennis, McCormick, 16-05, w:NWI. 5, Keyarah Turner, Johnsonville, 16-04, w:NWI. 6, Talicia Murphy, Hannah-Pamplico, 15-11, w:NWI. 7, Damaris McCowan, Hannah-Pamplico, 15-10.50, w:NWI. 8, Amber Anderson, Ninety-Six, 15-09.50, w:NWI.

Triple Jump--1, Shaquivia Springer, Allendale-Fairfax, 35-05.50, w:NWI. 2, Sylvia Settles, Wagener-Salley, 34-07, w:NWI. 3, Shawnquita Samuel, Lamar, 33-05, w:NWI. 4, Amber Anderson, Ninety-Six, 33-04, w:NWI. 5, Damaris McCowan, Hannah-Pamplico, 33-03, w:NWI. 6, Jalen Reed, Williston-Elko, 32-03, w:NWI. 7, Talicia Murphy, Hannah-Pamplico, 31-09, w:NWI. 8, Shamon Harley, Blackville-Hilda, 30-10, w:NWI.

Shot Put--1, Raven Saunders, Burke, 40-10. 2, Mashario Morton, Dixie, 38-09. 3, Brittany Walls, Lewisville, 37-08. 4, Lakera Woodberry, Johnsonville, 32-06.50. 5, Sabrina Nesmith, Johnsonville, 32-05.75. 6, Shaquille Stokes, North Central, 31-08.25. 7, Akira Bazilio, Carvers Bay, 30-11. 8, Savannah Short, Chesterfield, 28-06.50.

Discus Throw--1, Mashario Morton, Dixie, 120-05. 2, Grace Edwards, Southside Christian, 112-01. 3, Savannah Short, Chesterfield, 109-01. 4, Shanice Hamilton, Johnsonville, 106-03. 5, Gabby Boatwright, Johnsonville, 104-05. 6, Brittany Walls, Lewisville, 104-05. 7, Lakera Woodberry, Johnsonville, 103-01. 8, Akira Bazilio, Carvers Bay, 94-00.