Girls

Scoring

Amber Campbell, Northwood Acad. 25.7

Shakiema Ravenell, Woodland 25.6

Rateska Brown, Timberland 24.4

Stacy Fairey, Porter-Gaud 23.1

Tiffany Addison, Stratford 20.0

Aleighsa Welch, Goose Creek 18.9

Brianna Boyd, Ashley Ridge 18.4

Shanolla Council, Summerville 17.3

T.C. Singleton, Stall 16.8

Jill Brunori, HHP 16.5

Angelique Green, Cane Bay 16.3

Dekeiya Cohen, West Ashley 15.5

Tanisha Bethel, Hanahan 14.8

Colleen Leung, James Island 14.5

Aleena Feaster, North Charleston 14.2

Kate Brunori, HHP 14.1

Kierra Campbell, Wando 14.1

Tinsley Hallman, Wando 13.5

Morgan Behrens, Wando 13.4

Lela Singleton, North Charleston 13.2

Ashley Fields, Goose Creek 12.8

Shelby Brochetti, Pinewood Prep 12.6

N'dea Bryant, Goose Creek 12.5

Coretta Johnson, Timberland 12.3

Shalandria Singleton, Baptist Hill 12.1

Shelby Brochetti, Pinewood Prep 12.0

Indie Lawson, Fort Dorchester 11.9

Michele Boykin, Bishop England 11.9

Charon Singleton, N. Charleston 11.6

Katie Kelley, Academic Magnet 11.2

Deyja Brown, Colleton County 10.9

Latasha Jones, Burke 10.7

Jocelyn Mack, James Island 10.6

Elizabeth Works, Bishop England 10.5

Briana Chisolm, Colleton County 10.5

Ashley Cox, Hanahan 10.2

Kristina Houseworth, Timberland 10.2

Corey Caulder, PCA 10.1

Jasmine Butler, Northwood Acad. 10.0

Rebounds

Aleena Feaster, North Charleston 12.2

Brianna Boyd, Ashley Ridge 11.5

Dekeiya Cohen, West Ashley 11.5

Aleighsa Welch, Goose Creek 11.4

Latisha White, James Island 10.8

T.C. Singleton, Stall 10.8

Tasia Hopkins, Woodland 10.7

Kate Brunori, HHP 10.6

Shanolla Council, Summerville 10.1

Coretta Johnson, Timberland 10.1

Shawanna McNeil, Burke 9.9

Jill Brunori, HHP 9.3

Fantashia Green, Burke 9.0

Tanish Bethel, Hahana 8.8

Alyssa Kinsey, Northwood Acad. 8.6

Amber Campbell, Northwood Acad. 8.6

ChaRon Singleton, N. Charleston 8.4

Shatejzia Robinson, Cane Bay 8.4

Julia Strout, PCA 8.2

Kierrah Brown, Summerville 8.1

Colleen Leung, James Island 8.0

Haley Hester, PCA 7.6

N'dea Bryant. Goose Creek 7.5

Stacy Fairey, Porter-Gaud 7.4

Jamese Franklin, HHP 7.1

Shakiema Ravenell, Woodland 7.1

Ebone' Fields, Burke 6.9

Mary Harriot Moore, B. England 6.8

Cierra Kendrick, Fort Dorchester 6.7

Ericka Millen, Ashley Ridge 6.6

Steals

Jill Brunori, HHP 9.7

Tasia Hopkins, Woodland 6.5

Rateska Brown, Timberland 6.1

Charon Singleton, North Charleston 5.8

Amber Campbell, Northwood Acad. 5.7

Shakiema Ravenell, Woodland 5.6

Kathleen Blum, HHP 5.4

Moneka Felder, Woodland 5.2

Annie Peeples, Wando 4.8

Corey Cauldr, PCA 4.5

Morgan Doctor, West Ashley 4.5

N'dea Bryant, Goose Creek 4.4

Corey Caulder, PCA 4.3

Lane Czura, HHP 4.3

Lisa Prioleau, Timberland 4.3

T.C. Singleton, Stall 4.3

Sarah Montei, Summerville 4.2

Raygon Hendrix, Pinewood Prep 4.0

Assists

Rateska Brown, Timberland 8.3

Charon Singleton, North Charleston 8.2

Kathleen Blum, HHP 6.8

Katelyn Grisillo, Bishop England 5.7

Lisa Proileau, Timberland 5.4

Jill Brunori, HHP 5.3

N'dea Bryant, Goose Creek 5.2

Lauren McQuatters, Acad. Magnet 5.0

Shakiema Ravenell, Woodland 4.8

Tasia Hopkins, Woodland 4.8

Monica Felder, Woodland 4.6

Annie Peeples, Wando 4.6

Corey Caulder, PCA 4.6

Morgan Behrens, Wando 4.5

Raygon Hendrix, Pinewood Prep 3.7

Kristina Houseworth, Timberland 3.3

Colleen Leung, James Island 3.1

Aleighsa Welch, Goose Creek 3.1

Myeshia Johnson, Burke 3.0

Shelby Daly, Ashley Ridge 2.9

Rachel Torlay, Wando 2.5

Ashley Fields, Goose Creek 2.4

Jamilia Dickerson, Burke 2.4

Boys

Scoring

William Johnson, SJCA 21.0

JaRon Denmark, Hanahan 19.3

Nate Jenkins, First Baptist 18.3

Shaquille Mitchell, Baptist Hill 18.2

Matt Layman, HHP 17.6

R.J. Gibbs, Charleston Collegiate 16.5

C.J. Bray, James Island 16.5

Bernard Samuels, N. Charleston 16.3

Charlie Hughes, Bishop England 16.3

John Ross, Burke 16.0

Raemond Robinson, Goose Creek 15.9

Christian Lofton, Palmetto Christian 14.8

Anthony Williams, North Charleston 14.5

J. Kershaw, First Baptist 14.3

Keith Pinckney, Pinewood Prep 14.3

Jerome Deas, Pinewood Prep 14.3

K.J. James, Porter-Gaud 14.1

Naji Pasha, Wando 13.9

Frankell Williams, Colleton County 13.8

J. Kershaw, First Baptist 13.7

Shane Heyward, West Ashley 13.6

Ty Solomon, St. John's 13.1

Jamel Prioleau, James Island 13.1

Tevin Wadley, Chas. Collegiate 12.8

Carlos Serrano, Hanahan 12.7

James Robinson, Goose Creek 12.3

Dimitri Lowery, HHP 12.0

Walker Heffron, Bishop England 11.7

Tony Holmes, North Charleston 11.5

Lavontrey Gadson, N. Charleston 11.5

Micah Vasko, Palmetto Christian 11.4

Zorel Heyward-Fludd, St. John's 11.4

Drew Williams, Pinewood Prep 11.4

Walker Heffron, Bishop England 11.2

Harold McGill, Bishop England 11.0

Justin Bolus, James Island 11.0

Rebounds

William Johnson, SCJA 12.6

John Ross, Burke 12.0

C.J. Bray, James Island 11.4

Anthony Williams, N. Charleston 10.0

Shaquiell Mitchell, Baptist Hill 9.8

Shane Heyward, West Ashley 8.8

Justin Bolus, James Island 8.4

Zorel Heyward-Fludd, St. John's 8.3

Frankell Williams, Colleton County 8.2

Alex Crawford, HHP 8.0

Jamel Prioleau, James Island 7.1

James Robinson, Goose Creek 7.1

Eric Stout, Palmetto Christian 6.8

R.J. Gibbs, Charleston Collegiate 6.8

JaRon Denmark, Hanahan 6.7

Walker Heffron, Bishop England 6.7

Derrick Robinson, Palmetto Chr. 6.7

Bo Strimpfel, HHP 6.6

Stanton Seckinger, Porter-Gaud 6.6

Steals

Shaquiell Mitchell, Baptist Hill 4.7

Dimitri Lowery, HHP 3.4

Jordan Taylor, St. John's 3.2

Matt Layman, HHP 3.2

Jamel Prioleau, James Island 2.5

Jerome Deas, Pinewood Prep 2.4

Alex Oxford, HHP 2.4

Christian Lofton, Palmetto Christian 2.3

Tre McLean, West Ashley 2.3

Darren Gordon, West Ashley 2.2

Matt Small, SJCA 2.2

Josh Griffin, Charleston Collegiate 2.2

Austin Bennett, James Island 2.1

Lavontrey Gadson, North Charleston 2.1

Nick Theos, Bishop England 2.0

Charlie Hughes, Bishop England 2.0

Assists

Ty Solomon, St. John's 7.6

Dimitri Lowry, HHP 6.2

Matt Layman, HHP 5.4

Jamel Prioleau, James Island 5.0

Austin Bennett, James Island 4.1

Keith Pinckney, Pinewood Prep 3.3

Josh Griffin, Charleston Collegiate 3.2

Raemond Robinson, Goose Creek 3.2

Dantez Bennamon, Goose Creek 3.1

K.J. James, Porter-Gaud 3.1

Alex Oxford, HHP 3.0

J. Kershaw, First Baptist 3.0

Shaquille Mitchell, Baptist Hill 2.9

Josh Scheer, Charleston Collegiate 2.8