Boys

SCORING

Kegan Boone, Charleston Collegiate 22.9

Mikey Smith, Ridge Christian 22.1

Vince Cole, James Island 21.3

Terrell Bowen, Summerville 20.0

Stanton Levine, North Charleston 19.8

Jamal Edmonson, Northwood 19.6

Devon McCoy, Stall 18.5

Aaron Nesmith, Porter-Gaud 18.4

Greg Archie, Cathedral Academy 17.7

Brendan McHale, Bishop England 17.6

Sidney Robinson, Burke 17.6

Thomas Michel, Palmetto Christian 17.3

Chase Hughes, St. John’s Christian 16.8

Travon Hamilton, Cathedral Academy 16.5

Brandon Kinloch, First Baptist 16.5

Jonathan Feagin, Faith Christian 15.9

Kenny Jones, Garrett Tech 15.8

Jordan Coakley, Wando 15.6

David Hodije, West Ashley 14.8

Nolan Knox, Charleston Collegiate 14.4

Daiquan Bamberg, Charleston Charter 14.1

Jalen Slawson, Pinewood Prep 13.9

Adonicas Sanders, Fort Dorchester 13.9

Isaiah Holloway, Burke 13.8

Tawon Buie, Charleston Charter 13.6

Nathan Grampus, Lincoln 13.5

Matthew Fitts, Palmetto Christian 13.4

Michael Dukes, First Baptist 13.4

Khris Cash, Lincoln 13.4

Daylin McKinney, Timberland 13.3

Leo Albano, Bishop England 13.3

Shaquan Davis, Summerville 13.2

MJ Rivers, Cathedral 13.2

Mikel Shuler, Woodland 13.2

Shelton Brown, West Ashley 13.1

Skylar Williams, West Ashley 13.1

Al Young, Charleston Collegiate 12.8

Keiontae Dubose, Hanahan 12.8

Christian Knizevski, Palmetto Christian 12.6

Maurice Hardiman, James Island 12.6

Corbin Gordon, Faith Christian 12.4

Tyler Garvin, Pinewood Prep 12.2

Jordan McDaniel, James Island 12.0

Craig Sabb, Stratford 11.9

Christian Drummond, Bishop England 11.8

Brandon Miller, Pinewood Prep 11.7

Michael Wright, Pinewood Prep 11.6

D.J. Johnson, Timberland 11.6

DeAngelo Knight, Pinewood Prep 11.4

Mason Snype, Fort Dorchester 11.4

Tre Smalls, Hanahan 11.2

Ty Washington, Charleston Charter 11.1

Tashaun Moorer, Summerville 11.1

Deon Joyner, Fort Dorchester 10.8

Josiah James, Porter-Gaud 10.7

Kaytron Allen, Woodland 10.6

Trevor Behrens, Wando 10.6

Devin Ramsey, Northwood Academy 10.4

REBOUNDING

Jonathan Feagin, Faith Christian 11.9

Nathan Grampus, Lincoln 10.5

Christian Drummond, Bishop England 10.5

Jamal Edmonson, Northwood Academy 9.8

Al Young, Charleston Collegiate 9.7

Corbitt Ciali, Palmetto Christian 9.2

Jake Lanford, Porter-Gaud 8.9

Cliff Harrison, North Charleston 8.6

Christian Duboise, Charleston Charter 8.5

Dalmont Gourdine, Garrett 8.5

Tre Smalls, Hanahan 8.2

Tyler Garvin, Pinewood Prep 8.1

Shelton Brown, West Ashley 7.9

Deon Joyner, Fort Dorchester 7.9

Michael Wright, Pinewood Prep 7.8

Stanton Levine, North Charleston 7.8

Devon McCoy, Stall 7.7

Corwin Manigault, Burke 7.6

Jalen Slawson, Pinewood Prep 7.6

Ty Washington, Charleston Charter 7.2

DJ Johnson, Timberland 7.2

Buss Hamilton, James Island 7.0

Mason Snype, Fort Dorchester 6.9

Devin Ramsey, Northwood Academy 6.5

Isaiah Holloway, Burke 6.2

Mark White, Garrett Tech 6.1

Dexter Brown, Lincoln 6.1

Jermaine Snyder, Charleston Collegiate 6.0

Girls

SCORING

Shamaria Myers, Ashley Ridge 19.8

Jayla Ravenell, Cross 18.8

Haliyah Sumter, West Ashley 16.9

Rayvn Mitchell, Garrett Tech 16.5

Jonai Grant, First Baptist 16.2

Shelley McDonald, Colleton Prep 15.9

Karimah Jenkins, Burke 15.1

Ashley Planter, First Baptist 14.2

Clare McTighe, Wando 14.0

Dee Heath, Northwood Academy 14.0

Skylar Blackstock, Wando 13.9

Rhetta Moore, Bishop England 13.8

Mariah Linney, Goose Creek 13.5

Lindsay Ellington, Palmetto Christian 12.3

Clare Gilmore, St. John’s Christian 12.2

Garis Grant, Porter-Gaud 12.2

Tati Robinson, Pinewood Prep 12.0

Katelyn Powell, Northwood 11.9

Shayla Nelson, Goose Creek 11.8

Madison Pittman, Faith Christian 11.8

Beau Faith, Porter-Gaud 11.5

Jordan Sprueill, Summerville 11.4

JoJo Tompkins, Bishop England 11.1

Patricia Mallory, Fort Dorchester 10.8

Simaya Scott, Timberland 10.3

Lexie Murray, Colleton Prep 10.3

Elysa Wesolek, Northwood Academy 10.1

REBOUNDING

Tati Robinson, Pinewood Prep 12.0

Nicole Crum, Pinewood Prep 12.0

Garis Grant, Porter-Gaud 10.8

Shelly McDonald, Colleton Prep 10.4

Carrington Simpson, Cane Bay 10.2

Victoria English, Fort Dorchester 9.8

English Laserna, Academic Magnet 9.8

Kiley Bennett, Charleston Charter 9.8

Jordan Sprueill, Summerville 9.7

McKayla Landreth, Ashley Ridge 9.3

Angel Middleton, Northwood Academy 9.1

Zeniyah Lawrence, Wando 9.0

Essense Kinloch, West Ashley 8.6

Shamaria Myers, Ashley Ridge 8.3

Ashley Planter, First Baptist 8.1

Ashley Bryan, Academic Magnet 8.1

Dominique Hamilton, Timberland 8.0

Victoria Carroll, Garrett Tech 7.8

Maggie Cochrane, Porter-Gaud 7.7

Mackenzie Bryan, First Baptist 7.5

Simaya Scott, Timberland 7.3

Shaterria Ferrell, Fort Dorchester 6.8

Kelly Cousins, Ashley Ridge 6.8

Erika Connelly, Palmetto Christian 6.7

Dee Heath, Northwood Academy 6.6

Gionna Whitley, Garrett Tech 6.4

Christine Egede, Bishop England 6.3