Boys

SCORING

Kegan Boone, Charleston Collegiate 23.6

Jamal Edmonson, Northwood 21.1

Vince Cole, James Island 20.5

Terrell Bowen, Summerville 20.0

Stanton Levine, North Charleston 19.8

Christian Knizevski, Palmetto Christian 19.0

Aaron Nesmith, Porter-Gaud 19.0

Brendan McHale, Bishop England 18.6

Devon McCoy, Stall 18.2

Thomas Michel, Palmetto Christian 18.0

Greg Archie, Cathedral Academy 17.0

Sidney Robinson, Burke 16.9

Chase Hughes, St. John’s Christian 16.8

Jordan Coakley, Wando 16.6

Brandon Kinloch, First Baptist 15.9

Jonathan Feagin, Faith Christian 15.3

Mikel Shuler, Woodland 15.2

Travon Hamilton, Cathedral 15.0

Nolan Knox, Charleston Collegiate 14.8

Daylin McKinney, Timberland 14.8

Matthew Fitts, Palmetto Christian 14.7

Isaiah Holloway, Burke 14.3

Kenny Jones, Garrett Tech 14.1

Michael Dukes, First Baptist 13.7

Tawon Buie, Charleston Charter 13.6

Daiquan Bamberg, Charleston Charter 13.5

Jalen Slawson, Pinewood Prep 13.3

Shaquan Davis, Summerville 13.2

MJ Rivers, Cathedral Academy 13.0

Maurice Hardiman, James Island 12.5

Brandon Miller, Pinewood Prep 12.5

Michael Wright, Pinewood Prep 12.1

Craig Sabb, Stratford 11.9

Tyler Garvin, Pinewood Prep 11.8

Jordan McDaniel, James Island 11.5

Al Young, Charleston Collegiate 11.5

Ty Washington, Charleston Charter 11.4

DeAngelo Knight, Pinewood Prep 10.9

Tashaun Moorer, Summerville 10.9

D.J. Johnson, Timberland 10.7

Devin Ramsey, Northwood 10.6

Trevor Behrens, Wando 10.6

Josiah James, Porter-Gaud 10.5

Zach Miller, Wando 10.5

Kashaun Sheppard, Stall 10.2

REBOUNDING

Jamal Edmonson, Northwood 10.5

Al Young, Charleston Collegiate 9.8

Corbitt Ciali, Palmetto Christian 9.3

Jake Lanford, Porter-Gaud 8.7

Cliff Harrison, North Charleston 8.6

Tyler Garvin, Pinewood Prep 8.1

Corwin Manigault, Burke 7.9

Christian Dubose, Charleston Charter 7.8

Michael Wright, Pinewood Prep 7.8

Stanton Levine, North Charleston 7.8

Devon McCoy, Stall 7.6

Jalen Slawson, Pinewood Prep 7.6

Dalmont Gourdine, Garrett 7.5

Dexter Brown, Lincoln 6.9

Mark White, Garrett Tech 6.8

Ty Washington, Charleston Charter 6.7

DJ Johnson, Timberland 6.6

Devin Ramsey, Northwood 6.6

Buss Hamilton, James Island 6.4

Jermaine Snyder, Charleston Collegiate 6.3

Girls

SCORING

Shamaria Myers, Ashley Ridge 19.3

Jayla Ravenell, Cross 18.1

Haliyah Sumter, West Ashley 17.7

Rayvn Mitchell, Garrett Tech 17.2

Jonai Grant, First Baptist 16.1

Skylar Blackstock, Wando 14.5

Ashley Planter, First Baptist 14.4

Dee Heath, Northwood 13.7

Mariah Linney, Goose Creek 12.6

Tati Robinson, Pinewood Prep 12.6

Clare McTighe, Wando 12.6

Karimah Jenkins, Burke 12.4

Madison Pittman, Faith Christian 12.3

Garis Grant, Porter-Gaud 12.3

Jordan Sprueill, Summerville 12.3

Katelyn Powell, Northwood 11.9

Beau Faith, Porter-Gaud 11.3

Clare Gilmore, St. John’s Christian 11.2

Lindsay Ellington, Palmetto Christian 11.1

JoJo Tompkins, Bishop England 10.9

Shayla Nelson, Goose Creek 10.7

Zelphair Grant, Cross 10.6

Simaya Scott, Timberland 10.4

Elysa Wesolek, Northwood 10.1

Zeniyah Lawrence, Wando 10.0

REBOUNDING

Tati Robinson, Pinewood Prep 12.5

Nicole Crum, Pinewood Prep 12.4

Garis Grant, Porter-Gaud 10.8

Jordan Sprueill, Summerville 10.5

Kiley Bennett, Charleston Charter 9.9

Essense Kinloch, West Ashley 9.8

Carrington Simpson, Cane Bay 9.8

English Laserna, Academic Magnet 9.0

McKayla Landreth, Ashley Ridge 8.8

Dominique Hamilton, Timberland 8.6

Shamaria Myers, Ashley Ridge 8.4

Victoria Carroll, Garrett Tech 8.3

Ashley Bryan, Academic Magnet 8.1

Angel Middleton, Northwood 7.9

Simaya Scott, Timberland 7.9

Maggie Cochrane, Porter-Gaud 7.6

Dee Heath, Northwood 6.7

Gionna Whitley, Garrett Tech 6.4

Christine Egede, Bishop England 6.1