June 7-8 at the Washout

Pro Shortboard

1. Emory McClary, Pawleys Island ($500)

2. Cassidy McClain, Ventnor, N.J. ($200)

3. Jenny Brown, Charleston ($100)

4. Grace Muckenfuss, Charleston ($50)

Pro Longboard

1. Leldon McClary, Pawleys Island ($500)

2. Jenny Brown, Charleston ($200)

3. Cat Rogerson, Folly Beach ($100)

4. Georgia Cook, Franklin, Tenn. ($50)

The Liquid Shredder Fun One

1. Cassidy McClain, Ventnor, N.J.

2. Georgia Cook, Franklin, Tenn.

3. Anna Bloess, Tybee Island, Ga.

4. Kristin Tanner, Charleston

5. Olivia Dilling, Mount Pleasant

6. Tara Thomas, Charleston

Open Stand Up Paddleboard

1. Jenny Alderman, Charleston

2. Beth Lovett, Charleston

3. Trinity Kessler, Charleston

4. Kate Dittloff, Charleston

5. Maggie McGuigan, Charleston

6. Alison Johnson, Newberry

Open Bodyboard

1. Grace Muckenfuss, Charleston

2. Rose Windham, Folly Beach

3. Josey Wetzel, Charleston

4. Gabby Viorel, Wilmington, N.C.

5. Cary Ellis Keener, Folly Beach

6. Hannah Floyd, Mount Pleasant

Menehune Longboard (12 & under)

1. Sadie Cook, Franklin, Tenn.

2. Rose Windham, Folly Beach

3. Hannah Floyd, Mount Pleasant

4. Sylvia Windham, Folly Beach

5. Josey Wetzel, Charleston

6. Gabby Viorel, Wilmington, N.C.

Girls' Longboard (13-17)

1. Georgia Cook, Franklin, Tenn.

2. Olivia Dilling, Mount Pleasant

3. Marissa Bodenrader, Tybee Island, Ga.

4. Hampden Thomas, Charleston

5. Anna Bloess, Tybee Island, Ga.

6. Hannah Massar, Mount Pleasant

Women's Longboard (ages 18-34)

1. Cat Rogerson, Folly Beach

2. Cassidy McClain, Ventnor, N.J.

3. Kristin Tanner, Charleston

4. Kate Dittloff, Charleston

5. Trinity Kessler, Charleston

6. Leana Green, Goose Creek

Ladies' Longboard (35-over)

1. Jenny Brown, Charleston

2. Vivian Jordan, Spartanburg

3. Tara Thomas, Charleston

4. Gretchen Morton, Mount Pleasant

5. Dawn Relyea, Charleston

6. Becky Baird, Charleston

Novice Longboard

1. Shelly Kaiser, Charleston

2. Caroline Stewart, Mount Pleasant

3. Lauren Fraser, Charleston

4. Tonya Chapman, Charleston

5. Tanya Boggs, Charleston

6. Lisa van Raalte, Mount Pleasant

Menehune Shortboard (12-under)

1. Rose Windham, Folly Beach

2. Sylvia Windham, Folly Beach

3. Josey Wetzel, Charleston

4. Gabby Viorel, Wilmington, N.C.

5. Madison Nettles, Mount Pleasant

6. Bailey Kaiser, Charleston

Girls' Shortboard (13-17)

1. Anna Bloess, Tybee Island, Ga.

2. Julia van Raalte, Mount Pleasant

3. Georgia Cook, Franklin, Tenn.

4. Olivia Dilling, Mount Pleasant

5. Hampden Thomas, Charleston

6. Meghan Hay, Isle of Palms

Women's Shortboard (18-34)

1. Cassidy McClain, Ventnor, N.J.

2. Cat Rogerson, Folly Beach

3. Grace Muckenfuss, Charleston

4. Sarah Mitchell, Folly Beach

5. Charlotte Witte, Charleston

6. Veronica Bishop, Summerville

Ladies' Shortboard (35-over)

1. Jenny Brown, Charleston

2. Dawn Relyea, Charleston

3. Vivian Jordan, Spartanburg

4. Tara Thomas, Charleston

5. Gretchen Morton, Mount Pleasant

6. Cindy Groseclose, Mount Pleasant

Novice Shortboard

1. Kent Seignious, Mount Pleasant

2. Lindsay McElveen, Charleston

3. Kayella Youngblood, Charleston

4. Sadie Allen, Isle of Palms

5. Bianca Olvetti, Charleston

6. Mikayla Rogers, Charleston