Boys

100: 1, Michael Spence, Bluffton, 10.90. 2. Kenny Waring, Wando, 11.06. 3. Stuart Walters, Academic Magnet, 11.09.

200: 1, Desmond Howard, Beaufort 22.32. 2. Kenneth Fenton-Griffith, Fort Dorchester, 22.35. 3, Montrai Gilluard, G. Creek, 22.62.

400: 1. Deandre Daniels, Goose Creek, 49.27. 2. Braylon Wilkseron, Summerville 51.23. 3. Desmond Howard, Beaufort, 51.85.

800: 1. Andrew Roberts, Wando 2:02.43. 2. Emanuel Collier, Berkeley 2:02.99. 3, Robbie Iulo, Hilton Head 2:03.10.

1,600: 1, Brent Deamrest, Brent, P-G, 4:27.45. 2, Ross Jordan, Stratford, 4:29.30. 3. A.J. Gawryluk, Wando, 4:32.99.

3,200: 1.Jack Manesiotis, Hilton Head 9:52.32. 2. A.J. Gawryluk, Wando, 9:56.81. 3. Jackson Ellenburg, Ashley Ridge 10:00.78.

110 Hurdles: 1, Christopher Gaddist, Woodland, 14.72. 2. Michael Dickson, Beaufort 15.07 3. Matthew Ross, Colleton Co., 15.49.

400 Hurdles: 1, Christopher Gaddist, Woodland, 55.70. 2, Nathan Parker, Beaufort 57.90. 3. Tony Winston, Beaufort 57.91.

4x100 Relay: 1, S’ville 42.87. 2, Woodland, 42.98. 3, Beaufort 43.14.

4x400 Relay: 1, Woodland 3:27.15. 2, Beaufort 3:27.84. 3. Fort Dorchester, 3:30.10.

4x800 Relay: 1, Hilton Head, 8:20.01. 2. Fort Dorchester,8:25.86. 3,Bishop England 8:27.26.

High Jump: 1, Jhuadon Chandler, Woodland 6-9. 2. Mario Gates, Hanahan and Hampton Harvin, Wando, 6-6.

Pole Vault: 1, Davis Banks, Wando 14-0. 2. Andrew Scholz, S’ville, 13-6. 3. Zach Dauscher, Wando and Gauge Wood, Wando, 13-0.

Long Jump: 1, Rameak Smith, Woodland, 22-7. 2, Michael Wamer, Woodland, 22-0. 3, Kenny Waring, Wando, 21-101/2.

Triple Jump: 1, Derrick Kinloch, West Ashley, 46-7. 2, Michael Wamer, Woodland, 45-3. 3. Mario Gates, Hanahan 44-8.

Shot Put: 1, Griffie Loy, Bishop England, 58-61/2. 2, Shakil Gause, Battery Creek 53-8. 3. Henry Pryor, Cane Bay, 51-2.

Discus: 1, Griffie Loy, BE, 174-0. 2, Miles White, Fort Dorchester 153-2. 3. Loyless Clark, S’ville 152-4.

Girls

100: 1, Makyla Stanley, James Island 12.38. 2. Angelica Collins, Wando 12.47. 3. Jasmine Quinn, Fort Dorchester, 12.51.

200: 1, Jasmine Quinn, Fort Dorchester 25.58. 2. Kaila Smith, Beaufort, 25.84. 3. Monique Jones, Beaufort, 25.86.

400: 1, Marissa Pinckney, Berkeley, 59.26. 2, Monique Thomas, Colleton County, 1:00.13. 3, Bre-Anna Heyward, Beaufort, 1:00.23.

800: 1, Michelle Lussier, Bishop England 2:20.76. 2. Hailey Ryan, James Island 2:25.89. 2. Caitlyn Fairey, Academic Magnet, 2:27.80.

1,600: 1, Rosa Marie Compton, Wando, 5:24.05. 2, Maryah Nasir, Pinewood Prep 5:24.12. 3. Caitlyn Fairey, Academic Magnet, 5:27.19.

3,200: 1. Maryah Nasir, Pinewood 11:38.63. 2. Mary Stewart Wilson, James Island 11:52. 92. 3. Rosa Marie Compton, Wando 12:06.79.

100 Hurdles: 1, Jasmine Quinn, Fort Dorchester and Kaila Smith, Beaufort, 14.79. 3, Destiny McKnight, Stratford, 15.33.

400 Hurdles: 1, Michelle Lussier, Bishop England, 1:03.41. 2, Kaila Smith, Beaufort, 1:03.90. 3. Destiny McKnight, Stratford, 1:08.64.

4x100 Relay: 1, Berkeley 49.32. 2, Wando 49.33. 3. Beaufort 49.72.

4x400 Relay: 1, Beaufort, 4:08.88. 2. B. Eng. 4:11.52. 3, Wando 4:12.51.

4x800 Relay: 1, Bishop England 9:45.42. 2, Wando, 9:52.48. 3. James Island 10:13.82.

High Jump: 1, Makyla Stanley, James Island; Kendall Mercer, Wando; Quadmecha Morrison, Battery Creek; Kianna Bethel, Hanahan and Kwanza Murray, S’ville, 5-2.

Pole Vault: 1, Sarah Lee, Wando 11-6. 2. Kendall Mercer, Wando, 11-0. 3, Hailey Sweatman, JI, 10-6.

Long Jump: 1, Jasmine Quinn, Fort Dorchester 18-81/4. 2. Makayla Stanley, James Island 17-6. 3. Brenyce Watson, Ashley Hall 16-7.

Triple Jump: 1, Angelica Collins, Wando, 35-11. 2, Alyssa Kinsey, Hanahan 34-10. 3. Donni Robinson, Berkeley, 34-2.

Shot Put: 1, Raven Saunders, Burke, 38-0. 2, Brookelynn Doctor, Cane Bay, 34-9. 3. Priscilla Washington, Berkeley 30-11.

Discus: 1, Raven Saunders, Burke, 128-4. 2,Shaylin Shine, Berkeley 100-8. 3. Adrienne Cooper, Hanahan 100-5.